3 RZECZY, które powinnaś robić, żeby czuć się i wyglądać dobrze latem

Nie skrępowane niczym promienie słońca i ciepły letni wiaterek to dwie rzeczy, które dodają mi energii w wakacyjnych miesiącach. Codzienna pielęgnacja też może sprawić, że poczujesz się lepiej w swojej skórze 🙂

Zdradzę Ci moje sekretne sposoby na to, jak czuć się dobrze latem. Wypracowałam kilka nawyków, które pozwalają mi cieszyć się słońcem, zamiast marudzić na męczący upał. Jeśli dobrze przygotujemy się do letniego sezonu, możemy czuć się świeżo i pięknie pomimo wszystkiego.

Wystarczy, że wprowadzisz w życie te trzy proste zasady – spróbuj.

Odsłoń buzię!

Ciężki podkład, mocny makijaż i tonę błyszczyku zostaw na zimę, kiedy skórze przydaje się ochrona przez niskimi temperaturami. Wiem, że latem o niebo lepiej jest postawić na naturalny make-up. Twoja skóra Ci za to podziękuje! Poczujesz się świeżo, kiedy delikatny podmuch morskiej bryzy muśnie Twoją odsłoniętą skórę. Latem najważniejszy jest filtr UV, a jeśli masz problem z niedoskonałościami cery, sięgnij po lekki krem BB. Spływający makijaż to żadne rozwiązanie i bez niego będzie Ci o wiele lepiej.

Poczuj wiatr we włosach!

Moja fryzura latem? Oczywiście beach waves, czyli włosy stylizowane wiatrem. Wakacje to naprawdę nie pora na prostownice, lokówki i szczotki modelujące. Przede wszystkim zapewnij im ochronę przed szkodliwym promieniowaniem. Spryskaj je mgiełką z solą morską, aby nadać im plażowy wygląd. Daj włosom odpocząć od suszarki i pozwól wyschnąć naturalnie. Zepnij tylko kosmyki znad twarzy np. w koczku na czubku albo zapleć nad czołem koronę z włosów. Gwarantuje, że poczujesz się lepiej z niedbałą i czesaną wiatrem fryzurą.

Ożyw się mgiełką!

Kolejna sprawa to perfumy. Odstaw wszystkie mocne i słodkie zapachy, chyba że chcesz odstraszyć ludzi, a przyciągnąć stado muszek. Latem żadne perfumy nie zapewnią tej świeżości, której nam brakuje w trakcie dnia. Kiedy na zewnątrz robi się gorąco, polecam sięgnąć po lekką mgiełkę zapachową. Możemy spryskać nią ciało i twarz, dzięki czemu otulimy je delikatnym aromatem, a do tego poczujemy przyjemny orzeźwienie. Zaletą mgiełki jest, że możemy mieć ją przy sobie i używać także w trakcie dnia.