Hejka!
Korektor rozświetlający jest specyficznym produktem. Z jednej strony maskuje defekty skóry i dodaje blasku cerze, a z drugiej może podkreślać niektóre jej niedoskonałości (czasem te same, które miał ukryć). Co w takiej sytuacji robić? Sprawdź, czy jesteś w grupie osób, które mogą używać korektora rozświetlającego pod oczy, czy też nie i dlaczego.
Korektor rozświetlający pod oczy – kto może go używać?
Zasada jest prosta: korektora rozświetlającego używasz wtedy, gdy potrzebujesz dodać blasku swojej cerze. Jeżeli skóra twojej twarzy ma szarawy i ziemisty odcień, to nie zastanawiaj się dłużej, tylko zastosuj ten produkt. Taki korektor dobrze sprawdzi się również w przypadku przeziębienia, zmęczenia, stresu, braku odpowiedniej dawki snu, a nawet wtedy, gdy spod skóry prześwitują naczynia krwionośne.
Rozświetlający korektor pod oczy – kto nie może go używać?
Jeżeli pod oczami masz opuchnięcia, mocno widoczne cienie, ciemne przebarwienia lub głębokie zmarszczki, to korektor ich nie zakryje, lecz jeszcze bardziej podkreśli. Jak to możliwe? Wszystko rozbija się o połyskujące drobinki zawarte w produkcie i rozświetlające działanie. Taka właściwość korektora uwydatni wszystkie niedoskonałości, które masz na twarzy.
Jaki korektor rozświetlający pod oczy wybrać?
Każdy korektor oprócz działania podstawowego (w tym przypadku rozświetlania skóry) ma również właściwości pielęgnacyjne. To właśnie na nie powinnaś zwrócić uwagę podczas wybierania produktu. Sprawdź, czy znajdują się w nim składniki nawilżające i ochronne, np. kwas hialuronowy, rumianek i filtry UV.
Pamiętaj też o odpowiednim odcieniu korektora rozświetlającego pod oczy. Zasada jest taka, że kosmetyk powinien być o pół tonu lub ton jaśniejszy od twojego podkładu. Pod uwagę weź także porę roku i to, czy twoja skóra jest opalona, czy ma bardziej bladawy odcień.
Jak nakładać rozświetlający korektor pod oczy?
Aplikacja korektora rozświetlającego pod oczy jest bardzo łatwa. Wystarczy, że zastosujesz się do tych wskazówek:
- Korektor nakładaj tylko na oczyszczoną i dobrze nawilżoną skórę oczu do makijażu dziennego lub bezpośrednio na podkład do makijażu wieczorowego.
- Pod oczami i na powiekach nanieś korektor punktowo, a potem za pomocą pędzelka, palców lub gąbeczki wklep w skórę.
- Jak uniknąć efektu pandy? Korektor wklep na kości policzkowe i poniżej doliny łez. Pamiętaj, żeby zatrzeć różnicę odcieni pomiędzy korektorem a podkładem.
- Jeżeli chcesz dodatkowo rozświetlić oczy, to korektor nałóż na nieruchome powieki.
Zostaw komentarz