Cześć!
Jeżeli drogeryjne kosmetyki nie sprawdziły się, a proste zabiegi w gabinecie kosmetycznym nie przyniosły żadnych efektów, to pora sięgnąć po broń większego kalibru. Mezoterapia, bo o niej mowa, to zabieg z zakresu medycyny estetycznej. Jak działa i jakie daje efekty? Przeczytasz w moim tekście.
Co to jest mezoterapia?
Mezoterapia polecana jest zarówno paniom, jak i panom. Polega na wprowadzeniu do skóry preparatu, który zawiera odpowiednio dobrane składniki. Mogą to być kwasy organiczne, witaminy, roślinne ekstrakty, kwas hialuronowy i wiele innych. Zabieg mogą przeprowadzić jedynie doświadczeni lekarze, dermatolodzy i specjaliści medycyny estetycznej.
Jakie efekty daje mezoterapia?
Mezoterapia to zabieg, który jest stosowany do redukowania bardzo wielu problemów zdrowotnych. Świetnie sprawdzi się przy:
- problemach ze stawami;
- nadmiernym napięciu mięśniowym;
- urazach mechanicznych mięśni i stawów;
- dokuczliwych nerwobólach;
- zmarszczkach;
- trądziku i przebarwieniach;
- rozstępach i cellulicie;
- zwiotczałej skórze;
- wypadaniu włosów.
Mezoterapia igłowa
Jest to jedna z odmian mezoterapii. Do wprowadzania pod skórę leczniczych substancji wykorzystuje się cienkie igły lub rollery. Co ciekawe te niewielkie nakłucia w skórze przyspieszają regenerację. Niestety zabieg mezoterapii igłowej jest nieco bolesny. Aby złagodzić nieprzyjemne odczucia, aplikuje się preparat znieczulający. Jak wygląda sam zabieg? Na oczyszczoną skórę nakłada się preparat, a następnie wykonuje się masaż. Mezoterapię igłową powtarza się minimum trzy razy.
Mezoterapia bezigłowa
To zabieg zdecydowanie bardziej komfortowy. Lecznicze substancje do skóry wtłacza się za pomocą elektroporacji. Używa się specjalnych urządzeń, które wytwarzają prąd o wysokiej częstotliwości. Ten sprawia, że przepuszczalność komórek skóry rośnie, a substancja dociera tam, gdzie powinna się znaleźć. Aby osiągnąć zadowalające efekty, należy poddać się około 10 zabiegom.
Mezoterapia – przeciwwskazania
Mezoterapii igłowej nie wolno wykonać u alergików, kobiet w ciąży, karmiących piersią i podczas menstruacji, a także u cukrzyków i osób chorujących na nowotwory. Przeciwwskazaniami do mezoterapii bezigłowej są natomiast: rozrusznik serca, metalowe elementy w ciele, epilepsja, choroby żył.
Czy byłyście kiedyś na zabiegu mezoterapii igłowej lub mezoterapii bezigłowej?
Zostaw komentarz