Czerwony makijaż oczu. Komu pasuje? Jak go nosić?

Cześć Piękne!

Ostatnio zorientowałam się, że nie mam w swoim zestawie kosmetyków ani jednego czerwonego produktu do makijażu oczu. Oczywiście mam mnóstwo odcieni czerwonej szminki, czerwone lakiery do paznokci, a nawet róż do policzków w zbyt ciemnym dla mnie odcieniu wpadającym właśnie w czerwień. Ale do oczu? Nic.

I właśnie teraz przyszedł czas, żeby zaopatrzyć się w czerwone cienie do powiek i eyeliner w kolorze truskawki, ponieważ nastała era czerwonego makijażu

Niestety muszę was zmartwić…

Ognisty make-up NIE JEST odpowiedni dla każdego. Ja mam to szczęście, że mój typ urody jest idealnie dopasowany do takiego typu makijażu. Czerwień to bardzo wymagający kolor, który zwłaszcza na powiekach może nadać nam upiornego zamiast seksownego wyglądu, jeśli tylko będzie nałożony nieodpowiednio i nie dobierzemy go do siebie.

Komu pasuje czerwień?

  • osobom o nieskazitelnie gładkie i jednolitej cerze bez żadnych zaczerwień i przebarwień, ponieważ czerwień sprawia, że wszystkie zmiany stają się bardziej widoczne;
  • osobom o ciemniejszej karnacji, najlepiej w oliwkowych odcieniach, ze względu na to, że jasna karnacja może wyglądać przy czerwieni trupio blado;
  • osobom o ciemnych oczach np. czarnej lub brązowej tęczówce, której głębie może spotęgować właśnie czerwony makijaż oczu.

Jak nosić czerwone cienie do powiek?

Możliwości jest naprawdę wiele, a wszystko jak zawsze zależy od naszej kreatywności. Możemy zrobić sobie na oczach tylko delikatną kreskę czerwonym eyelinerem albo sięgnąć po cienie do powiek. Dla najbardziej odważnych kobiet polecam czerwone smoky eye z soczystą kocią kreską. Jeśli nie chcemy nosić aż tak rzucającego się w oczy makijażu, możemy sięgnąć po czerwony cień do powiek jako akcent np. tylko w zewnętrznym kąciku oka lub tylko na dolnej powiece.

O tym musisz pamiętać!

A tutaj garść porad na temat tego, jak powinnyście nosić czerwony makijaż. Wszystkiego dowiedziałam się metodą prób i błędów, więc zaufajcie mi, że wiem o czym mówię 🙂

  1. Jeśli decydujesz się na czerwony makijaż oczu, zrezygnuj z mocnej szminki. Z ciemnym makijażem oczu najlepiej komponują się usta w kolorze nude albo naturalnym np. podkreślonym tylko delikatnie nabłyszczającą pomadką.
  2. Jeśli pierwszy raz chcesz nałożyć czerwone kosmetyki na oczy, zaczynaj od drobnych akcentów i z czasem przechodź do bardziej okazałego makijażu. To pozwoli uniknąć sytuacji, w której zamiast seksownego smoky eye kończysz z okazałą plamą na oczach.