Czy wodorowe oczyszczanie twarzy to najdziwniejszy zabieg, jakiemu się poddałam?

Cześć!

Na mojej liście zabiegów upiększających znalazło się ostatnio wodorowe oczyszczanie twarzy. Zabieg poleciła mi koleżanka i postanowiłam go wypróbować. Na czym polega, jakie daje efekty i jak wygląda skóra po zabiegu? Zapraszam do lektury mojego tekstu.

Co to jest wodorowe oczyszczanie twarzy?

Wodorowe oczyszczanie skóry to zabieg, który polega na wprowadzeniu mikrocząsteczek wodoru do naszej skóry. Podczas niego odczuwamy delikatne zasysanie i przyjemne nawilżanie. Zabieg nie jest bolesny, ale bardziej odczuwalny na kościach, na przykład w okolicach oczu i nosa. Zabieg wodorowego oczyszczania skóry dokładnie oczyszcza z zaskórników. W efekcie cera jest lepiej napięta, nawilżona i wygładzona. Mikrocząsteczki wodoru usuwają również wolne rodniki, co wpływa na młodszą, czyściejszą i lepiej dotlenioną skórę.

Jak często powtarzać zabieg?

Częstotliwość powtarzania zabiegu zależy od indywidualnej kondycji skóry. Najlepsze efekty dają od 3 do 5 zabiegów powtarzanych co miesiąc, bo pozwalają rozjaśnić przebarwienia, wygładzić cerę i oczyścić pory skóry. Niestety jeden zabieg wodorowego oczyszczania twarzy nie da spektakularnych i ostatecznych rezultatów.

Wodorowe oczyszczanie twarzy – dla kogo?

Zabieg wodorowego oczyszczania twarzy jest przeznaczony do wielu rodzajów skóry. Dobrze oczyszcza, nawilża, odmładza, rozświetla i ujędrnia cerę. Zabieg jest też skuteczny w przypadku skóry wrażliwej, naczynkowej lub trądzikowej. O przeciwwskazaniach poinformuje was dermatolog przed wykonaniem zabiegu.

Jak wygląda zabieg wodorowego oczyszczania twarzy?

Wodorowe oczyszczanie twarzy jest zabiegiem wieloetapowym. Etapy te różnią się w zależności od kondycji i rodzaju cery. Jednak każdy zabieg rozpoczyna się od demakijażu i oczyszczania twarzy za pomocą specjalistycznego sprzętu. Potem na cerę aplikowane jest serum za pomocą sonoforezy lub ultradźwięków. Następnie nakładana jest maska algowa i krem dopasowany do rodzaju skóry.

Jak wygląda skóra zaraz po zabiegu?

Skóra po wodorowym oczyszczaniu twarzy jest lekko zaczerwieniona, ale to sprawa indywidualna. Poza tym po zabiegu pory skóry są dokładnie oczyszczone, cera wygładzona i bardzo dobrze nawilżona. Nie trzeba przygotowywać się jakoś specjalnie do zabiegu.