Domowe maseczki rozjaśniające cerę (3 przepisy DIY)

Przebarwienia to moja zmora, której nie mogę się pozbyć. Walczę z nimi wszelkimi sposobami, ale jeszcze nie znalazłam takiej metody, która zadziałałaby na stałe. Zawsze jest tak, że krostki i plamki znikają na jakiś czas, a np. po tygodniu wracają ze zdwojoną siłą. I pewnie wiele dziewczyn mnie zrozumie, bo z tego, co wiem, to nie jest problem jednostkowy.

Jakie są przyczyny przebarwień?

Najczęściej pojawiają się one na twarzy ze względu na nadmierne wystawianie skóry na działanie słońca. Nie raz powtarzałam w moich wpisach o tym, że promieniowanie UV nie jest dla nas bezpieczne. Zamiast walczyć z przebarwieniami, lepiej postawić na profilaktykę, czyli ochronę przeciwsłoneczną. Im bardziej dopasowany do naszych potrzeb filtr UV, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że skóra będzie się odbarwiała.

Jeśli jednak przebarwienia pojawiają się na naszej twarzy mimo dbania o ochronę i pielęgnację, można zastosować domowe sposoby na rozjaśnienie przebarwień. Nie są kosztowne, a z doświadczenia wiem, że mogą zdziałać cuda.

DIY. MASECZKI ROZJAŚNIAJĄCE PRZEBARWIENIA

Łapcie świeżutkie przepisy na domowe maseczki, które pozwolą pozbyć się przebarwień przynajmniej częściowo. Warunek jest jeden: jeśli zaczniecie ich używać, stosujcie je regularnie, przynajmniej 2-3 razy w tygodniu, może być naprzemiennie. Do dzieła!

Domowa maseczka z pomarańczy i jogurtu

skórka pomarańczowa + jogurt = rozjaśnienie i oczyszczenie

Bierzemy jedną skórkę z dojrzałej pomarańczy i ścieramy na tarce o drobnych oczkach. Wiórki mieszamy z łyżeczką gęstego jogurtu naturalnego. Przygotowaną papkę nakładamy na twarz na 20 minut, po czym spłukujemy letnią wodą.

Miodowa maseczka na przebarwienia

miód + mleko + sok z cytryny = nawilżenie i jednolity koloryt

Przygotowujemy sobie 1 solidną łyżkę naturalnego miodu np. wielokwiatowego, a do tego 1 łyżkę mleka i tyle samo soku wyciśniętego z cytryny. Wszystkie składniki mieszamy ze sobą i nakładamy na twarz. Spłukujemy letnią wodą po około 15 minutach.

Maseczka do twarzy z kopru włoskiego

zaparzony fenkuł + maślanka = brak przebarwień

Łyżeczkę kopru włoskiego (nazywanego też fenkułem), a właściwie jego rozdrobnionych nasion, zalewamy 1 szklanką wrzątku. Po około godzinie odcedzamy i doprawiamy łyżeczką świeżej maślanki. Taką maseczkę nakładamy na twarz na 20 minut, a następnie spłukujemy.