Frezarka do paznokci. Przydatne narzędzie czy zbędny gadżet? Sprawdziłam to!

Macie czasami problem z równym opiłowaniem paznokci i zastanawiacie się, jak to możliwe, że inne kobiety mają zawsze idealnie równą płytkę paznokcia? To niekoniecznie efekt wizyty u kosmetyczki! Być może mają w domu… frezarkę do paznokci 🙂 Opowiem wam trochę o tym gadżecie.

Frezarka do paznokci to wielofunkcyjne urządzenie do manicure i pedicure.

Zazwyczaj tego typu akcesoria spotyka się w salonach urody. Korzystają z nich profesjonalne manicurzystki, aby przyspieszyć swoją pracę i zadbać o jakość. Ale… dziś każda z nas może mieć swoją frezarkę do paznokci. W wersji bardziej kompaktowej, poręcznej, a często zasilaną po prostu na baterie.

Zanim jednak kupicie sobie ten gadżet, zastanówcie się, czy frezarka do paznokci jest wam niezbędna? Postaram się opowiedzieć wam trochę o tym produkcie, żebyście mogły łatwiej podjąć decyzję. 🙂

Jak działa frezarka do paznokci?

Służy nie tylko do skracania i wyrównywania paznokci, ale także usuwania narastających skórek, wygładzania płytki paznokci i nadawania im pożądanego kształtu. Przy pomocy takiej frezarki w łatwy sposób zamienimy kanciaste paznokcie w piękne i równe migdałki.

Wszystko dzięki różnego rodzaju nakładkom i frezom, które można dopasować do swoich potrzeb. Niektóre sprawdzą się do skracania wolnego brzegu paznokcia, inne delikatnie usuną skórki, a jeszcze inne pozwolą na zmatowienie płytki i przygotowanie jej do zdobienia.

Kwestia to dobór właściwych frezów.

Frezarka do paznokci – rodzaje nakładek

W większości przypadków frezarki do paznokci są wyposażone w pięć standardowych nakładek. Oczywiście mogę one mieć różne wielkości, a cały zestaw może być bardziej rozbudowany. To nie zmienia faktu, że te pięć podstawowych frezów pozwala zapanować nad paznokciami.

  1. Frez mandrel – nośnik, na który nakłada się jednorazowe nakładki ścierne o różnej gradacji. Ułatwia pozbycie się akrylu lub żelu z paznokcia, a także pomaga w pedicure, gdzie zarówno paznokcie, jak i skórki są dużo twardsze.
  2. Frez cylinder – nie nakłada się już nic na niego, ponieważ jego powierzchnia jest przygotowana do spiłowywania paznokci, skracania oraz nadawania im kształtu.
  3. Frez stożek – zwęża się na końcu, dzięki czemu doskonale sprawdza się do piłowania paznokci w trudno dostępnych miejscach i usuwania skórek.
  4. Frez wrzeciono – ma zwężenia na jednym i drugim końcu, dzięki czemu sprawdza się przy precyzyjnym usuwaniu fragmentów żelu lub akrylu.
  5. Frez igła – najwęższy ze wszystkich końcówek do frezarki, dzięki czemu można zastosować go do wymagających największej precyzji działać np. matowienia progu tipsa, zdejmowania ozdób, robienia wgłębień pod kolczyki do paznokci.

Tak na dobrą sprawę to sama używam wyłącznie cylindra i stożka. Pierwszym mogę bez problemu skrócić paznokcie, nadać im odpowiedni kształt i spiłować wierzchnią warstwę hybrydy przed jej zdjęciem. Natomiast drugiego używam do usuwania skórek i przygotowywania paznokcia do malowania w miejscach, w których jest zazwyczaj ciężko dojechać zwykłym pilnikiem.

Jaka frezarka do paznokci jest najlepsza?

Nie ma na to jednej odpowiedzi. Wszystko zależy od tego, jakie mamy potrzeby i umiejętności. Zanim wybierzemy, zastanówmy się nad:

  • parametrami (za słaba moc i mała ilość obrotów na minutę sprawi, że frezarka do paznokci wcale nie ułatwi manicure, ale go wydłuży),
  • ilością frezów (na początek i do użytku domowego polecam frezarki z podstawowym zestawem końcówek, bo i tak więcej nie jest potrzebne),
  • rodzajem frezów (możemy zamontować frezy stalowe lub diamentowe, ale na początek polecam delikatniejsze frezy piaskowe),
  • wielkością (niektóre frezarki do paznokci są naprawę duże i ciężki, co czyni je niezbyt poręcznymi i problematycznymi w użyciu),
  • zasilaniem (profesjonalne frezarki są zasilane z gniazdka elektrycznego, ale znajdziecie też wersje podręczne z akumulatorkami lub na baterie).

Czy polecam ten gadżet?

Hmmm… wszystko zależy od tego, jak często robicie sobie manicure, czy jesteście w tym perfekcjonistkami i jak trudne do ogarnięcia są wasze paznokcie.

W moim przypadku frezarka do paznokci to był strzał w dziesiątkę. Praktycznie wyrzuciłam już większość pilników i bloków polerskich, bo wystarczy wybrać odpowiedni frez i mogę zrobić z paznokciami wszystko. Łatwość użycia frezarki i szybkość działania to naprawdę ogromna zaleta. Kiedyś robiłam manicure ponad godzinę, a dziś wystarczy mi zaledwie 30 minut. A przy tym moje paznokcie wyglądają naprawdę dobrze, bo frezarka pozwala dotrzeć nawet w trudniejsze miejsca, do których zwykły pilnik niestety się nie nadawał.

Prostą frezarkę do paznokci z podstawowym zestawem końcówek dostaniecie w naprawdę niskiej cenie. Przetestujcie same!