Konturowanie twarzy – tych błędów nie popełniaj

Cześć!

Wszystkie chcemy, żeby nasze buzie były piękne i idealnie pomalowane. Używamy najlepszych podkładów i super trwałych pudrów, wydłużających rzęsy maskar, cieni do powiek znanych marek. W perfekcyjnym makijażu ważne są także kosmetyki do konturowania twarzy. Jeżeli już takie masz, to naucz się ich używać. Sprawdź, jakich błędów w modelowaniu twarzy nie popełniać.

Czym jest konturowanie twarzy?

Konturowanie (modelowanie) twarzy to takie nakładanie specjalnie wybranych kosmetyków, żeby uzyskać inny (ładniejszy) wygląd buzi. W takim makijażu powinno używać się dwóch, a nawet trzech rodzajów kosmetyków: chłodnego bronzera, rozświetlacza i ciepłego bronzera. Konturowanie polega na optycznej zmianie konturów i kształtu buzi poprzez zastosowanie gry światła i cienia, a także różnych odcieni produktów.

Najważniejsza zasada w konturowaniu twarzy opiera się na stosowaniu kosmetyków w jasnych odcieniach, które podkreślają wybrane fragmenty buzi i ukrywaniu jej mankamentów za pomocą kosmetyków w ciemnych kolorach. Dzięki takim makijażowym trikom możemy uwydatnić kości policzkowe, wyszczuplić twarz lub zmniejszyć nos. Bronzer w chłodnej tonacji ma za zadanie zadbać o cień na twarzy, a rozświetlacz odbijać światło i tym samym uwydatniać pewne części twarzy.

Pięć grzechów głównych w konturowaniu twarzy

1. Modelowanie kształtu twarzy

Wiele dziewczyn nakłada bronzer zbyt nisko. Główna zasada mówi, że ten kosmetyk należy nakładać poniżej kości policzkowych. Jeśli zrobicie to za nisko, to osiągniecie efekt starszej i nieproporcjonalnej twarzy. Więc jak prawidłowo zaaplikować bronzer? Nakładaj go od górnej części ucha i kieruj się w stronę ust. Pamiętaj też o innych częściach twarzy: czole, skroniach, nosie i linii żuchwy. Dla uzyskania pożądanego efektu wystarczy ci niewielka ilość produktu.

2. Niedopasowany odcień

Zbyt ciepły, z pomarańczowymi pigmentami i nałożony w za dużej ilości. Nie stosujecie takich produktów i w taki sposób do konturowania twarzy. Kosmetyki o ciepłej tonacji najlepiej sprawdzą się w opalaniu buzi i podkreśleniu naturalnej opalenizny. Do modelowania zaś najlepsze będą bronzery w chłodnej tonacji – nie mogą jednak zawierać szarych pigmentów.

3. Co za dużo, to niezdrowo

Nie ma nic złego w malowaniu się, o ile robimy to z umiarem. Nie wolno przesadzać z ilością kosmetyków podczas konturowania – efekt maski i postarzenia murowany. Nie stosuj mocnych kolorów i dużych ilości produktów. W tym przypadku mniej znaczy lepiej.

4. I nastała jasność…

Nie stosuj nie wiadomo jak bardzo jasnych odcieni kosmetyków, bo wszyscy zaczną martwić się o ciebie i dopytywać, czy nie jesteś chora. Co więcej nakładając jasny korektor pod oczy, możesz uzyskać białe plamy. A to nigdy nie wygląda dobrze, i to nawet na zdjęciach. Jeśli chcesz zakryć cienie pod oczami, to wystarczy, że dobrze je zamaskujesz i dodasz ociupinę jaśniejszego korektora.

5. Blendowanie

Rozcieranie i łączenie kosmetyków do konturowania twarzy to bardzo ważny etap, który przybliża cię do uzyskania naturalnego efektu. Jest to bardzo ważne ze względu na konieczność ukrycia granic wyznaczających nakładanie kosmetyków. Pozostawienie ich bez blendowania da śmieszny rezultat. Do rozcierania użyj pędzelka (przy aplikacji bronzera na sucho) lub gąbeczki (przy nakładaniu bronzera na mokro).

Konturowanie twarzy – podstawowe zasady

Modelowanie twarzy to dość trudna czynność. Zanim nauczymy się ją robić poprawnie, eksperymentujmy z kosmetykami, odcieniami i pędzlami do makijażu. Poznajmy także budowę naszej twarzy, określmy jej atuty i mankamenty. Ćwiczmy konturowanie twarzy różnymi technikami i z zastosowaniem przeróżnych akcesoriów. Dobierajmy kosmetyki metodą prób i błędów.

Jakie są wasze sposoby na udane konturowanie twarzy, dziewczyny?