Tego nigdy nie rób swojej skórze! Pielęgnacja skóry na piątkę

Cześć dziewczyny!

Nawet nie zdajecie sobie sprawy, jak wiele błędów urodowych popełniacie. Jeżeli nie dbacie o swoją skórę tak, jak powinno się to robić, to po pewnym czasie zobaczycie tego skutki. Trądzik, zmarszczki, podrażnienia i inne niedoskonałości. Sprawdźcie, jak poprawnie dbać o cerę.

Nie śpij w makijażu

Przecież to takie niehigieniczne. Makijaż odbija się na pościeli i brudzi poduszki. Wyobraź sobie, jak twoja twarz może wyglądać po przebudzeniu się. Rozmazany tusz do rzęs, wytarta szminka, plamy po podkładzie. Co więcej spanie w makijażu może prowadzić do podrażnień skóry i pojawienia się stanów zapalnych. Trądzik, zaskórniki i sucha cera to tylko niektóre ze skutków spania w pełnym makijażu.

Niedokładny demakijaż i brak pielęgnacji

To zabójcza mieszanka. Jeżeli nie oczyszczasz i nie nawilżasz skóry, to w niedługim czasie pojawią się na niej wypryski, wągry i inne nieprzyjemne niespodzianki. A wystarczy, że przed snem zrobisz dokładny demakijaż, użyjesz kremu nawilżającego, a dwa razy w tygodniu wykonasz peeling i zastosujesz maseczkę. Weź pod uwagę także to, że w nocy skóra regeneruje się. Dlatego wieczorem warto aplikować kremy, które zawierają dużo witamin, mikroelementów i innych dobroczynnych składników.

Nawilżaj skórę

Nawilżanie skóry jest bardzo ważne. Dzięki wodzie lub natłuszczającym kosmetykom pozbędziesz się zmarszczek, przebarwień i suchych skórek. Kremy nawilżające należy stosować każdego wieczora i do wszystkich rodzajów skóry (nawet przetłuszczającej się). Oprócz kosmetyków warto wypijać około 1,5 litra wody, która zadba o organizm od wewnątrz.

Dbaj o pędzle do makijażu i sprawdzaj daty ważności

Jeżeli chcesz uniknąć trądziku i podrażnień, regularnie oczyszczaj pędzle i gąbeczki do makijażu. Myj je w ciepłej wodzie z dodatkiem mydła, płynie micelarnym lub w innym preparacie przeznaczonym właśnie do tego celu. Nie susz ich w łazience, gdzie przez cały czas panuje wilgoć. Wystarczy, że rozłożysz je na ręczniku. Drugim bardzo ważnym sposobem na zachowanie zdrowej i ładnej cery jest używanie nieprzeterminowanych kosmetyków. Te, których data ważności skończyła się dawno temu, natychmiast wyrzuć, bo mogą zaszkodzić twojej skórze.

Zostaw pryszcze w spokoju

Nie wyciskaj tych, które są mało widoczne lub są w zaawansowanym stadium i wskazują na silny stan zapalny. Na pewno pozostaną po nich przebarwienia lub blizny. Co więcej wyciskając pryszcze, roznosisz bakterie i podrażniasz skórę wokół krostki. A wystarczyłoby posmarować pryszcze kosmetykiem nakładanym punktowo.