Co zrobić, żeby makijaż oczu wyglądał ładnie? Moje sprawdzone patenty

Cześć dziewczyny!

Oczy pandy, sklejone i oblepione grudkami rzęsy, rozmazany makijaż oczu… Większość z nas zaliczyła takie lub podobne wpadki. Czy da się zrobić coś, żeby już nigdy więcej nie wyglądać tak brzydko? Ależ oczywiście! Przeczytaj mój wpis, a dowiesz się, co zrobić, aby mieć piękny makijaż.

Po pierwsze, nie dla grudek w maskarze

Oblepione grudkami rzęsy nie wyglądają ładnie. Przypominają pajęcze nóżki i sugerują, że nie jesteś mistrzynią makijażu. Co zrobić, aby pozbyć się grudek ze szczoteczki? Nadmiar maskary wytrzyj o chusteczkę higieniczną lub inną czystą szczoteczkę. Równie dobrze przed każdą aplikacją możesz wyczyścić szczoteczkę płynem do demakijażu lub mydłem. Pamiętaj, żeby nie wkładać i wyjmować aplikatora do buteleczki z tuszem. W ten sposób wtłaczasz do środka powietrze, które przyspiesza wysychanie produktu.

Po drugie, podkręcanie rzęs na gorąco

Do podkręcania rzęs nie jest ci potrzebna elektryczna zalotka. Wystarczy, że swoją zwykłą zalotkę podgrzejesz suszarką, a następnie użyjesz podczas makijażu. Jeżeli chcesz osiągnąć świetne rezultaty, przez kilka sekund podgrzewaj ten urodowy gadżet. Nie przykładaj go od razu do oczu, bo mogłabyś się poparzyć. Podkręcone rzęsy pomaluj maskarą, a efekt utrzyma się przez cały dzień.

Po trzecie, nie pobrudź się

W sieci lub drogeriach znajdziesz mnóstwo dziwnych gadżetów, które pomogą ci pomalować rzęsy. Dzięki nim już nigdy więcej nie pobrudzisz sobie powiek i skóry pod oczami. Wystarczy, że przyłożysz je pod dolne lub nad górne rzęsy, a następnie zrobisz makijaż. Równie dobrze możesz zastosować je do pomalowania brwi lub zrobienia kreski na powiekach. Pamiętaj, aby regularnie czyścić takie gadżety. Najlepiej zrobić to płynem do demakijażu i mydłem, a następnie zdezynfekować.

Po czwarte, oczy pandy

Rozmazany tusz do rzęs i eyeliner powszechnie nazywa się oczami pandy. Kosmetyki tworzą czarną otoczkę na powiekach i pod oczami. Jak temu zaradzić? Kiedy już podkręcisz rzęsy, nałóż na nie talk kosmetyczny lub puder transparentny i przeczesz grzebykiem lub czystą szczoteczką. Następnie pomaluj rzęsy ulubionym tuszem i odczekaj aż całkowicie wchłonie się. Nakładaj kolejne warstwy, ale pamiętaj, aby odczekać kilka minut aż produkt wyschnie. Na koniec przeczesz rzęsy specjalnym grzebykiem. Makijaż jest gotowy!