Jak bezpiecznie suszyć włosy? Moje sprawdzone metody

Cześć!

Bezpieczne suszenie włosów to podstawowa sprawa w pielęgnacji każdej włosomaniaczki. Gorące powietrze, brak nowoczesnych funkcji i nieumiejętne posługiwanie się urządzeniem mogą wyrządzić twoim włosom wiele szkód. Jak więc prawidłowo suszyć pasemka, by mieć ładną i zdrową fryzurę? Poznaj moje sprawdzone metody.

Suszarka a zniszczone włosy

Czy wiesz, że suszarka kiepskiej jakości niszczy włosy i negatywnie wpływa na skórę głowy? Kiepska jakość urządzenia, gorący nawiew bez możliwości zredukowania temperatury i słaba moc sprawiają, że włosy są suszone nierównomiernie w wysokiej temperaturze. To z kolei przekłada się na uszkodzenia pasemek, a nawet spalenie. A przecież suszarka nie może zniszczyć twoich włosów. Dlatego przed zakupem sprawdź, czy jest wyposażona w następujące parametry: jonizacja, regulacja temperatury, siła nawiewu, chłodny nawiew, wysoka moc.

Jak prawidłowo suszyć włosy?

Najlepsza suszarka to nie wszystko, jeśli chodzi o suszenie włosów. Liczy się również technika. Prawidłowe suszenie włosów polega na tym, żeby:

  • nie suszyć pasemek w jednym miejscu, lecz co kilka sekund zmieniać pasemka, kierować strumień powietrza na inne części głowy;
  • nie używać gorącego strumienia powietrza – lepiej zdecydować się na chłodny nawiew;
  • kierować strumień powietrza od nasady w kierunku końcówek.

Jak chronić włosy przed wysoką temperaturą?

Ochrona włosów przed wysoką temperaturą to inaczej termoochrona. Używając suszarki, narażamy pasemka na utratę nawilżenia i na powstanie trwałych zniszczeń w ich strukturze. Aby je zabezpieczyć, wypróbuj: spray, piankę, jedwab lub olejki. Nie stosuj produktów z alkoholem, bo mocno wysuszają włosy.

Czemu warto suszyć włosy?

Suszenie włosów jest lepszym rozwiązaniem niż czekanie aż wyschną samodzielnie. Dotyczy to przede wszystkim włosów długich. Suszarka przyda ci się także rano, kiedy szybko potrzebujesz ułożyć fryzurę. Suszenie jest także dobre w przypadku włosów, które się elektryzują.