Jak przyspieszyć wysychanie lakieru do paznokci?

Cześć!

Manicure wykonany w pośpiechu i lepka warstwa lakieru na paznokciach? Która z nas tego nie zna? Jeżeli właśnie pomalowałaś paznokcie i spieszysz się na autobus lub do pracy, to poznaj najlepsze sposoby na przyspieszenie schnięcia lakieru. Te metody przydadzą ci się także wtedy, gdy nie masz ochoty długo czekać na zastygnięcie manicure.

Odpowiednie przygotowanie

To najlepszy sposób na przyspieszenie schnięcia lakieru. Podstawową sprawą jest właściwe przechowywanie lakieru. Produkt nałożony na płytkę paznokcia nie może się kruszyć, odpryskiwać i co najważniejsze być zepsuty. Przed pomalowaniem warto sprawdzić terminy ważności kosmetyków i wyrzucić te, które nie nadają się do użytku. Dobrym sposobem jest także włożenie lakieru do lodówki – obniżenie temperatury przyspieszy schnięcie produktu.

Jednak najważniejsze jest przygotowanie płytki paznokcia pod zaaplikowanie lakieru. Wlicza się tu: usunięcie starego manicure, opiłowanie brzegów płytki, odsunięcie lub przycięcie skórek, zmatowienie i odtłuszczenie powierzchni płytki. Warto także zastosować bazę pod lakier i top coat na zakończenie manicure.

Jak malować paznokcie?

Wysychanie manicure niewątpliwie przyspieszy nałożenie cienkiej warstwy lakieru. Często zdarza się tak, że kobiety nakładają zbyt grubą warstwę lakieru za szybko. Tymczasem w tym przypadku mniej znaczy lepiej. Pamiętaj też, żeby po każdym zanurzeniu pędzelka delikatnie odcisnąć nadmiar lakieru. A pomiędzy kolejnymi warstwami zaleca się odczekanie kilku minut.

Do lakieru użyj… suszarki

Pomalowane paznokcie można wysuszyć – da to całkiem niezły efekt. Pamiętaj tylko, żeby włączyć chłodny nawiew, bo zastosowanie gorącego powietrza może spowolnić ten proces. Następnie urządzenie ustaw w odległości około 10 cm od paznokci. Kiedy skończysz suszyć lakier, dotknij go i sprawdź, czy się nie klei. Jeżeli jest suchy, to twój manicure jest już gotowy.

Zimna woda dla ładniejszego manicure

Przed pomalowaniem paznokci przygotuj miskę z zimną wodą i kilkoma kostkami lodu. Pomalowane już paznokcie włóż do miski na trzy minuty, a po upływie tego czasu sprawdź, czy lakier jest twardy. Na koniec przetrzyj paznokcie papierowym ręcznikiem. Manicure powinien być trwały i odporny na uszkodzenia.