Jak blendować cienie do powiek? Wystrzegajcie się tych błędów

Cześć dziewczyny!

W dzisiejszym poście przeczytacie o prawidłowym blendowaniu cieni do powiek. Jak wiecie makijaż oczu jest bardzo ważny dla każdej dziewczyny. Dzięki niemu możecie w mig odmienić swój wygląd, z makijażu dziennego przejść na wieczorowy, optycznie powiększyć lub pomniejszyć oczy. Zaczynamy!

Nie stosujesz kosmetyku bazowego

Żeby cienie utrzymały się, na powieki musisz nanieść kosmetyk bazowy. Mogą to być klasyczna baza, korektor lub podkład. Bardzo ważne jest także przypudrowanie skóry. Co dają takie produkty? Przedłużają one trwałość cieni, eyelinera lub kredki. Wygładzają powierzchnię skóry, ujednolicają koloryt i zakrywają niedoskonałości (drobne żyłki, plamki, piegi). Jak używać bazowych kosmetyków? Cienką warstwą nałóż je na powiekę, a następnie dokładnie wklep. Po upływie około minuty możesz zrobić makijaż oczu.

Nakładasz za dużo produktu

Więcej cienia do powiek nie oznacza lepszego blendowania i ładniejszego makijażu oczu. Jeśli zaaplikujesz zbyt dużo kosmetyku, wokół oczu utworzy się plama, a resztki cienia osypią się na policzki. Co zatem zrobić? Na pędzelek nabierz niewielką ilość cienia, a potem delikatnie wetrzyj w powieki. Pamiętaj, aby robić to z odpowiednim naciskiem. Rób delikatne ruchy, dzięki czemu kosmetyk rozprowadzisz równomiernie. Poza tym mocniejszy nacisk może spowodować ból oraz podrażnienie oczu i powiek.

Używasz nieodpowiedniego pędzla

Źle dobrany pędzel do kolejny błąd, który popełnia wiele dziewczyn. Najlepszymi akcesoriami do blendowania cieni do powiek są te wykonane z surowców o wysokiej jakości; muszą służyć nam przez bardzo długi czas i co najważniejsze nie podrażniać skóry. Podstawowy zestaw pędzli powinien zawierać:

  • puchaty, ale nieco spłaszczony pędzel o długim kształcie, który pasuje do każdej powieki;
  • okrągły i puchaty pędzel, którym można zrobić cały makijaż;
  • cienki i rozczapierzony pędzelek, który doskonale nadaje się do delikatnego rozcierania cieni;
  • pędzelek – kuleczka do zblendowania cieni nałożonych na dolną powiekę i w zewnętrznym kąciku oka;
  • zbity i duży pędzel, który rozciera granice pomiędzy cieniami do powiek.

Źle rozcierasz kolory

Pamiętaj: aby uzyskać idealny makijaż oczu, w wewnętrznym kąciku nałóż najjaśniejszy cień do powiek, na środku – ciemniejszy, a w zewnętrznym kąciku – najciemniejszy. Zaczynając od wewnętrznego kącika, blenduj wszystkie kolory, przesuwając się stopniowo w przeciwnym kierunku. Pędzlem wykonuj delikatne i koliste ruchy.