Jak zrobić perfekcyjny makijaż? Moje niezawodne sposoby

Cześć dziewczyny!

To, że makijaż powinien być niewidoczny, wie każda z nas. Zanim udało mi się taki zrobić, minęło bardzo dużo czasu, a o ogromnej ilości kosmetyków, którą do tej pory zużyłam, wspominać nie będę. W końcu nauczyłam się robić naturalny makijaż. A teraz przekonacie się, jakie to łatwe.

Znajdź odpowiedni odcień podkładu i korektora

Z tym zadaniem wiele dziewczyn ma ogromny problem. Co więcej większość z nich nie umie poprawnie zaaplikować podkładu. Z tych powodów na ich buzi powstaje tzw. efekt maski lub jaśniejsze i ciemniejsze smugi. Co zrobić, żeby makijaż wyglądał naturalnie? Wystarczy, że na skórę szyi lub policzków nałożysz kilka odcieni podkładu i poczekasz aż stopią się z kolorytem cery. Pamiętaj, że nowy kosmetyk nie może być ani ciemniejszy, ani jaśniejszy od karnacji. Podobne zadanie czeka cię z wyborem korektora. Jego odcień powinnaś dopasować do kolorytu skóry twarzy i odcienia podkładu. Kiedy znajdziesz już odpowiedni produkt, nałóż go na cienie pod oczami, przebarwienia i inne niedoskonałości.

Upiększanie twarzy

Aby dokończyć makijaż, zastosuj rozświetlacz, bronzer i róż do policzków. Rozświetlacz nałóż pod oczami, na kościach policzkowych i w tych wszystkich miejscach, które uważasz za atuty swojej twarzy. Wybierz kosmetyk w płynie lub kamieniu. Połyskujące drobinki, które zawiera, odbijają światło i wyrównują zmarszczki. Bronzer natomiast to doskonały produkt do modelowania twarzy. Nanieś go wzdłuż kości policzkowych, na czubku brody, grzbiecie nosa, wierzchu czoła i skroniach. W ten sposób stworzysz efekt naturalnej opalenizny. Aby jeszcze bardziej upiększyć cerę, zastosuj róż do policzków. Muśnij nim skórę w tych miejscach, na których nie położyłaś jeszcze pozostałych produktów kolorowych.

Malujemy oczy i usta

Eyeliner optycznie zagęszcza linię rzęs, otwiera oko i uzupełnia makijaż. Użyj kredki, eyelinera w żelu lub pisaczka. Podczas aplikacji nie wolno naciągać powieki, bo narysujesz krzywą kreskę. Używając miękkiej kredki, możesz rozetrzeć namalowaną kreskę i zblendować ją z cieniami do powiek. Rzęsy umaluj tuszem, wybierając szczoteczkę o dość szeroko rozstawionych włoskach. Aplikator ustaw u podstawy rzęs, a potem przeciągnij go ruchem zygzakowym. Makijaż oczu jest gotowy! Zajmij się ustami. Konturówką obrysuj wargi, a powstałą w ten sposób przestrzeń pomaluj szminką. Pamiętaj, żeby odcień tych kosmetyków dobrać do koloru ust.