Jak przygotować stopy na wiosnę i lato?

Hej Kochani!
Nadchodzą ciepłe dni, więc pora trochę bardziej porozpieszczać stopy! Przygotujcie im coś ekstra! zapraszam do skorzystania z mojego poradnika pielęgnacji stóp!

Stopy potrzebują pielęgnacji

Czy wiecie, że bardzo wiele osób zapomina o stopach w miesiącach zimowych? W sensie: nie zapomina, że je ma, ale że należy je pielęgnować 🙂 Dlatego, gdy nadchodzi lato i wiosna, bardzo chcą się z nimi pokazywać w miejscach publicznych. Otarcia, suche pięty, nagniotki, sucha skóra a na deser zaniedbane paznokcie… Sandały krzyczą z przerażenia na widok takich stóp 😛 Teraz, gdy nadchodzą ciepłe miesiące, czas coś z tym zrobić.
I nie musi to wcale kosztować kroci. Nawet nie wymaga wizyty u manicurzystki czy podologa… noc hyba że macie jakieś zaawansowane dolegliwości. Sami możecie przygotować stopy na to, by pięknie wyglądały w sandałach z odkrytymi palcami. Od razu Wam powiem, że najważniejszą rzeczą w pielęgnacji stóp jest ich nawilżenie stóp. Wiele osób o tym zapomina, zwłaszcza zimą.

Pamiętajcie!
Podobnie jak skóra twarzy, stopy wymagają regularnej pielęgnacji. Jeśli będziecie co tydzień robić peeling i nawilżać stopy, skóra na stopach stanie się bardziej miękka.

Jak zadbać o stopy, przewodnik krok po kroku

Postępuj zgodnie z moim przewodnikiem i przygotujcie stopy na wiosnę i lato:

1. Kąpiel stóp

Aby zmiękczyć skórę i paznokcie, umieść stopy w ciepłej kąpieli stóp. Jeśli masz stary lakier do paznokci, usuń go przed włożeniem stóp do kąpieli. Zachęcam Was do stosowania odpowiedniego produktu przeznaczonego do kąpieli stóp i pozostawienia stóp w wodzie na 10 minut lub dłużej. Specjalistyczne sole lub olejki do kąpieli są skomponowane tak, by zmiękczać skórę, odświeżać ja i działać antyseptycznie.

2. Peeling do stóp

Po zmiękczeniu skóry w kąpieli Wasze stopy są gotowe do usunięcia suchej i twardej skóry. Jeśli macie tylko trochę stwardniałą skórę na stopach, może wystarczyć szorowanie ich peelingiem, ale jeśli otarcia lub nagniotki są większe, sięgnijcie po pumeks lub tarkę do stóp i spiłujcie twardą skórę. Dobrze zadziała też specjalny pilnik do stóp. Najpierw użyjcie grubego pilnika, a następnie drobniejszego. Jeśli nie cała twarda skóra zniknie w pierwszej rundzie, za 1- 2 dni możecie powtórzyć proces.

4. Wytnij paznokcie

Wasze paznokcie u stóp są trochę za długie? zatem dobrze wiecie, co trzeba zrobić! 🙂 Obetnijcie paznokcie u nóg, aby zapobiec wrastaniu paznokci. Uważajcie jednak, aby nie obciąć paznokci zbyt głęboko. Jeśli macie skórki na płytce, odepchnijcie je patyczkiem lub usuńcie za pomocą narzędzia do usuwania skórek. Po kąpieli są miękkie i powinny dać się ładnie wyciąć.

5. Pora na lakier do paznokci

Jeśli chcecie pokolorować paznokcie, trzeba je polakierować przed nasmarowaniem stóp kremem nawilżającym.Wtedy lakier będzie się trzymał płytki i nie odpryśnie. Aby upewnić się, że paznokcie są całkowicie czyste, możecie użyć zmywacza do paznokci oraz tzw cleanera, który odtłuszcza płytkę. Pamiętajcie też, aby nałożyć bazę pod lakier. Ja stosuję bezbarwną odżywkę, która zapobiega odbarwieniom pytki i jednocześnie pielęgnuje ją oraz wzmacnia. Pedicure zakończcie lakierem nawierzchniowym. Jeśli macie nierówności na swoich paznokciach, możecie je wypolerować pilnikiem polerskim przed nałożeniem lakieru.

6. Nakremujcie stopy

Po wyschnięciu lakieru dobrze nasmarujcie stopy kremem nawilżającym i regenerującym skórę. Wybierzcie krem, który zawiera kwas mlekowy i mocznik, ponieważ te składniki zmiękczają i nawilżają skórę stóp, więc zapobiegną wysuszeniu skóry.

To tyle na dziś! 🙂 Uściski!