Jak wybrać odpowiednie pędzle do makijażu?

Perfekcyjny makijaż można zrobić samodzielnie, jeżeli tylko do jego wykonania wybierzesz odpowiednie pędzle. To najważniejsze, jeżeli pragniesz, aby Twój makijaż był precyzyjny i olśniewający. 

Które pędzle do makijażu wybrać?

Możesz używać tańszych kosmetyków, ale na pędzlach do makijażu nie warto oszczędzać. Odpowiednia narzędzia do wykonania makijażu to połowa sukcesu. 

Puder

Większość kobiet używa pudru, a do tego koniecznie będzie Ci potrzebny pędzel do tego przeznaczony. Ważne, aby był duży, miękki i miał gęste włosie. Powinien być syntetyczny i mieć dobrą jakość.

Podkład

Przyda Ci się gąbeczka beauty blender, ale można się bez niej obejść. Wystarczy rozprowadzić podkład własnymi palcami. Jednak jeżeli chciałabyś rozprowadzić go profesjonalnie, zaopatrz się w ten produkt. Cechuje go to, że jest ścięty na płasko.

Bronzer, róż, rozświetlacz

Najlepiej zostać posiadaczką osobnych pędzli do każdego z tych produktów, ale do różu jest specjalny – skośnie ścięty. Jednak ten kształt pozwala na nakładanie różnych produktów. Aby nałożyć rozświetlacz, wykorzystaj stronę spiczastą. Boczną stroną nakładamy bronzer, a drugą stroną róż (to działa!).

Brwi

Nie ma mowy, żeby dało się obejść bez pędzelka do brwi! Wybierz taki, który z jednej strony zakończony jest grzebykiem. Pozwoli Ci to na wyczesanie brwi. Nie służy on wyłącznie do tego, do czego jest pierwotnie przeznaczony. Idealnie sprawdzi się jako pędzelek do kresek, ust, a nawet eyelinera. 

Cienie do powiek

W tym przypadku przyda wam się pędzel, który przeznaczony jest do blendowania i nanoszenia cieni. Do blendowania służy jego płaska strona, a boczna do nanoszenia cieni na powiekę. Do rozcierania używamy jego puchatej części. Zazwyczaj pędzel jest niewielkich rozmiarów, ma zaokrąglone włoski i jest miękki. Cechuje go wyjątkowa precyzyjność.

Usta

Mały, zaokrąglony i śliski na końcach pędzel sprawdzi się idealnie w malowaniu ust. Możesz wypełnić kolorem całe usta lub najpierw obrysować linię warg, co optycznie je powiększy.

Konturowanie

Wielkość pędzla do konturowania jest średnia. Jest puchaty, a charakteryzuje go ścięte włosie. Pozwoli Ci wymodelować twarz w sposób, jaki tego chcesz. Pamiętaj, aby rozcierać kosmetyki wyłącznie na zewnątrz twarzy!

Korektor na niedoskonałości…

…i pod oczy. Pędzel do naniesienia korektora przypomina pędzel, którego możesz użyć, aby nanieść podkład. Jest sztywny, płaski, znacznie zwężony na końcu. Sprawia się doskonale, ponieważ jest precyzyjny i niewielkich rozmiarów. 

Jak czyścić pędzle do makijażu?

Nie wolno nam o tym zapominać! Koniecznie będą Ci potrzebne odpowiednie środki do dezynfekcji pędzli. Musisz regularnie je oczyszczać, aby do Twojej skóry nie wdały się zanieczyszczenia. Istnieje opcja, żeby zastosować domowe sposoby, tj. użyj ciepłej wody z mydłem i namocz akcesoria. Jednak lepiej będzie, gdy zaopatrzysz się w specjalny płyn do dezynfekcji, który możesz kupić w aptece. Zadbaj o to, żeby pędzel był systematycznie czyszczony.

Mam nadzieję, że nieco rozjaśniłam Ci głowie. Wybierz mądrze!