Moje sposoby na piękne rzęsy

Wszystkie kobiety marzą o długich, pięknych i gęstych rzęsach, jednak nie wszystkie je posiadają. Ale to nie koniec świata! Istnieją sposoby, które pomogą Ci mieć piękne rzęsy. Czy wystarczy zwykła odżywka lub olejek rycynowy, czy trzeba sięgać po specjalistyczne środki okulistyczne? 

Na czym polega odżywienie rzęs?

Odżywienie rzęs to proces wielopłaszczyznowy, który polega na dostarczeniu do struktury włosa składników odżywczych, dzięki którym włos będzie silny, wytrzymały, a także będzie rósł znacznie szybciej. Następny proces to wzmocnienie, czyli pokrycie włosa warstwą ochronną, która zabezpieczy go przed wypadaniem i innymi uszkodzeniami. Zregenerowanie natomiast polega na wypełnieniu braków w zewnętrznej strukturze włosa.

Jak wzmocnić rzęsy domowymi sposobami? 

To wcale nie stanowi problemu w zaciszu domowym. Nie wymaga specjalistycznych kosmetyków ani odżywek. Wystarczą produkty, które możemy znaleźć w naszym domu.

Oliwa z oliwek

To substancja, która wzmacnia rzęsy, ponieważ zawiera mnóstwo witamin, które mają pozytywne działanie nie tylko dla struktury skóry, ale także dla naskórka. Ma dużą gęstość, dlatego nie wolno przesadzić z ilością na rzęsy. Oliwa, która spłynie z oka, może powodować podrażnienie. Stosuje się ją tak samo jak serum. Najlepiej użyć do tego starej szczoteczki, za pomocą której nałożymy produkt na strukturę włosa. Przyniesie to oczekiwane rezultaty tylko poprzez regularne stosowanie przez miesiąc. Najlepiej wykonać go po demakijażu.

Wazelina

Niezaprzeczalną zaletą wazeliny jest jej konsystencja, ponieważ duża gęstość sprawia, że substancja się otrzymuje się na powierzchni rzęs i nie spływa. Dzięki wazelinie rzęsy stają się zdrowsze i odporne. Ma w składzie witaminę A, tłuszcze i zdolność do utrzymania wody. Nałóż ją tak, jak inne produkty pielęgnacyjne i stosuj ją wyłącznie na noc.

Zielona herbata

Jest to najlepszy antyoksydant, który wzmacnia i regeneruje rzęsy. Tworzy na rzęsach powłokę ochronną, dzięki czemu zyskują zabezpieczenie przed promieniowaniem ultrafioletowym i uszkodzeniami mechanicznymi. Ponadto zapobiega wypadaniu, więc rzęsy stają się gęstsze i bardziej widoczne. Przez 30 dni nakładaj wywar na oczy nawet dwa razy dziennie.

Olej rycynowy

Ten składnik jest bogaty w mnóstwo witamin i substancji odżywczych. Zawarte w nim tłuszcze zabezpieczają rzęsy i odżywiają je na całej długości. Ten sposób ma też wady. Mianowicie nie można stosować go zbyt często i w dużych ilościach, ponieważ może skleić rzęsy i doprowadzić do ich uszkodzenia. Najlepiej będzie stosować go co 3 dni, a po miesiącu nasze rzęsy będą o wiele silniejsze.

Balsam do ust

Sprawdzi się też do rzęs! Być może niewiele z was o tym wie, ale balsam do ust regeneruje i nawilża rzęsy. Najlepiej delikatnie wmasować go w strukturę rzęs przy zamkniętej powiece. Ale tylko w niewielkiej ilości. Ważne też, aby balsam miał naturalny skład.

Jak widzisz, jest mnóstwo sposobów na pielęgnację rzęs. Należy tylko wyrobić sobie odpowiednie nawyki. Odkąd zaczęłam wzmacniać rzęsy domowymi sposobami, ich kondycja znacznie się poprawiła, a ja zachwycam wszystkich pięknym spojrzeniem.