Kremy z ceramidami – dla kogo będą najlepsze? Top 3 sprawdzone przeze mnie

Hej dziewczyny, dziś trochę o składnikach, kosmetycznych. Czy wiecie, po co są ceramidy w kremach? Odgrywają istotną rolę w procesach regeneracji. Ceramidy są istotne w pielęgnacji skóry, zwłaszcza wiotkiej i przesuszonej. Stosujcie je regularnie, a skóra będzie elastyczna i jędrna. Dzisiaj opowiem wam trochę więcej o ceramidach i o 3 super kosmetykach z ceramidami, które warto stosować.

Co to są ceramidy?

Ceramidy, zwane potocznie “cegiełkami skóry” to substancje z grupy lipidów, czyli związków tłuszczowych. Występują w naszej skórze, właściwie w warstwie rogowej naskórka i wraz z kwasami tłuszczowymi i cholesterolem trzymają w ryzach komórki, czyli są poniekąd ich spoiwem. Mogę je porównać do cementu łączącego cegły, a byście mogli sobie wyobrazić, jak ważną rolę w budowie skóry pełnią.
Jeśli ich poziom jest dobry, to skóra jest właściwie nawilżona, ponieważ ceramidy tworzą barierę która nie pozwala cząstkom wody uciec z warstw skóry.
Są one bardzo mocnym spoiwem, a komórki skóry bez ceramidów tracą prawidłową strukturę. Ale na tym nie koniec. Ceramidy pełnią istotną funkcję w procesach odbudowy i naprawy, naszej skóry. Np. zapobiegają nadmiernemu złuszczaniu się martwych komórek, a dodatkowo stwarzają ochronę przed wiatrem, mrozem, zmianami temperatury i promieniowaniem UV, atakiem kosmitów i teściową. 😛
Oczywiście jak ze wszystkim, tak i z ceramidami często bywa tak, że nie możemy ich wytworzyć tyle, ile potrzeba. Należy je dostarczać w kremach, w których na szczęście coraz częściej stosuje się ceramidy pochodzenia roślinnego.

Jak działają kosmetyki z ceramidami?

Kremy do twarzy lub ciała z ceramidami łagodzą podrażnienia, zapobiegają przesuszeniu i pogorszeniu się kondycji skóry, zwalczają wiotkość i działają przeciwzmarszczkowo. Warto po nie sięgać, kiedy skóra zaczyna tracić elastyczność, albo np, gdy chcemy przywrócić jej kondycję sprzed ciąży.

Dla kogo kosmetyki z ceramidami?

Polubicie je, jeśli Wasza skóra nie funkcjonuje w sposób prawidłowy, borykacie się z AZS czy trądzikiem, egzemą, mocno przesuszoną skórą.
Dobry krem lub balsam z ceramidami może wzmocnić barierę ochronną skóry i przyniesie ulgę w dolegliwościach takich jak silne swędzenie, lub podrażnienie.
Przy walce z trądzikiem też często cierpimy na przesuszenie skóry, dlatego sprawdzą się kremy z ceramidami, które przywrócą odpowiednie nawilżenie. Oczywiście ceramidy są też bardzo potrzebne w wieku dojrzałym.

SERUM BASIC LAB Z CERAMIDAMI

Doskonale działające, sprawdzone przeze mnie serum regenerujące o przyjemnej, mlecznej formule. Ceramidy chronią skórę i zapobiegają utracie wody, natomiast witamina E jako naturalny antyoksydant chroni przed wolnymi rodnikami, Serum zawiera też olej z ogórecznika który odżywia i regeneruje.

GOOD CERA HOLIKA HOLIKA

Ten krem to istna bomba nawilżająca, która szybko przywraca odpowiednie nawodnienie skóry.
Oprócz ceramidów zawiera także lipidy: zabezpiecza skórę przed czynnikami zewnętrznymi, zmiękcza ją i wygładza.

EMULSJA CERAVE

Opracowana we współpracy z dermatologiem. Doskonały, niekomedogenny, hipoalergiczny i kosmetyk, pozbawiony substancji zapachowych. Idealny dla skóry ze skłonnością do przesuszeń i podrażnień. Zawiera kwas hialuronowy i 3 aż typy ceramidów.

Składniki, które wzmocnią działanie ceramidów (szukajcie ich w składzie kremów z ceramidami):

  • kwas hialuronowy
  • kolagen
  • witamina E
  • peptydy