5 sposobów używania toniku. Będziecie zaskoczone!

Cześć, kochani!
czy stosujecie tonik do twarzy? Mam nadzieje ze tak, bo to kosmetyk, który ZMIENIA WSZYSTKO! Dosłownie zmienia, bo to właśnie on zmienia nasze pH skóry na poprawne! Zatem jeśli marzy się wam doskonała cera, bez toniku ani rusz. Ale tonik to nie tylko plyn plus wacik czy wiecie, jak dużą rolę może odegrać w waszej pielęgnacji? Zapraszam na wpis!

Jak używać toniku na wiele sposobów?

1. Po myciu czyli oczyszczaniu twarzy

Opcja basic. Czyli tonik, jako ukojenie skóry i wyrównanie pH. no nic go nie zastąpi, mówię wam. Najlepsza opcja stosowania toniku? Nakładanie dłońmi,a nie wacikiem. To tak, jak mężczyźni używają wody kolońskiej, czyli poklepywać się po buzi dłońmi, na które wylałyście odrobinę toniku. To pobudza krążenie i dodaje skórze energii.

2. Jako regularną, dzienną kurację

Stosowany o poranku i wieczorem tonik działa super, wiec dlaczego by nie rozszerzyć tej pielęgnacji? Używajcie go w ciągu dnia nawet kilka razy, ba! Co godzinę, jeśli macie taką możliwość, To doskonałe odżywienie i super nawodnienie skóry! Efekty zobaczycie już po 1 dniu takiego wklepywania go w skórę.

3. Tonik daje efekt glow!

Chcecie, żeby wasz tonik zadziałał jak super nawilżający i rozświetlający skórę booster? Jest na to sposób. Cera stanie się promienna, jeśli wlejecie odrobinę toniku do buteleczki z rozpylaczem i będziecie spryskiwać skórę po każdym etapie pielęgnacji: płyn micelarny-tonik. Pianka myjąca-tonik. Krem do twarzy-tonik. Czyli, prościej mówiąc: po oczyszczaniu, po serum, po kremie. Można go użyć nawet po bazie pod makijaż.

4. Tonik zmieniamy w maseczkę!

Taką cudowną, w płachcie. Uwielbiam takie maski. I możecie je robić codziennie, wystarczy, ze kupicie czyste gotowe maski w płachcie. Są np dostępne w formie sprasowanych kapsułek. Wkładacie je do miseczki, nalewacie odrobinę toniku, maseczka się rozpulchnia i wchłania tonik,. Teraz możecie dodać np., odrobinę serum lub olejki. Maska w płachcie gotowa! Ja do swojej mieszanki dodaję np. kwas hialuronowy Nanoil. To 8 cud świata!

5. Booster po eksfoliacji kwasami

Czy próbowałyście kiedyś preparatów kwasowych? To jest hit! Możecie nasilić ich działanie: po nałożeniu odczekajcie 3-5 minut, a następnie wklepać porcję toniku-esencji. To uspokaja skórę, równoważy pH i w dodatku składniki z toniku po kwasach wchłaniają się mocniej i lepiej. Takimi gęstymi tonikami możecie bardzo poprawić wygląd cery. Przykładem tonuiku-esencji jest tonik Yves Rocher do cery dojrzałej. Cudeńko!

Info na deser

Obecnie w drogeriach możecie też dostać specjalne toniki, które też mają w składzie odpowiednie stężenie kwasów, które złuszczają, odnawiają i rozświetlają naskórek. Wiele z nich jest po prostu mistrzowska. Kultowym tonikiem z kwasami jest Pixi, ale za niego trzeba sporo zapłacić. Innym genialnym i nieco tańszym tonikiem będzie Resibo, albo Norel. takich produktów jest mnóstwo i sa one delikatne, a regularnie stosowane przynoszą naprawdę genialne rezultaty.