Masaż Gua Sha, czyli mój sposób piękniejszą i młodszą twarz

Cześć!

Chciałabyś mieć młodszą skórę twarzy bez wydawania fortuny na zabiegi medycyny estetycznej lub nowoczesne kosmetyki? Wystarczy sięgnąć do tradycyjnej techniki uzdrawiania stosowanej w Chinach. Masaż Gua Sha, bo o nim mowa, podobno daje bardzo dobre efekty. Sprawdźmy, czy to prawda.

Dla kogo masaż Gua Sha?

Zabieg ten poleca się wszystkim osobom, niezależnie od rodzaju skóry, które chciałyby wyglądać o kilka lat młodziej. Jeśli na twojej twarzy pojawiły się pierwsze zmarszczki, pod oczami są cienie i opuchlizna, a cera straciła naturalny koloryt, to masaż Gua Sha jest w sam raz dla ciebie. Zabieg pomoże rozluźnić mięśnie, ujędrnić skórę ciała oraz usprawnić przepływ krwi i limfy. Ale uważaj: po masażu na ciele pozostają czerwone ślady. Mimo to masaż Gua Sha jest łagodny i nie musisz się obawiać, że na skórze pojawią się siniaki.

Akcesoria potrzebne do masażu Gua Sha

Masaż Gua Sha polega na pocieraniu twarzy specjalnymi akcesoriami. Podczas takiego działania wytwarza się ciepło, które oddziałuje na głębsze partie skóry i stymuluje jej komórki do regeneracji. Podczas masażu używa się wałeczków jadeitowych (były bardzo popularne w ostatnim sezonie), płaskich narzędzi wykonanych z rogów zwierząt lub okrągłych kamieni kwarcowych.

Technika masowania

Masaż Gua Sha wykonuje się na czystej skórze twarzy i/lub ciała. Podczas zabiegu stosuje się naturalne kosmetyki, które mają zapewnić poślizg akcesoriom z jadeitu lub innych materiałów. Ruch należy powtórzyć do 10 razy na każdej części twarzy. Masaż zaczyna się na środku buzi, a następnie przechodzi się do jej zewnętrznych partii. Podczas pielęgnacji szyi wałeczek lub inny przedmiot należy kierować do żuchwy. Ostatnim etapem masażu jest zastosowanie łagodzącego lub nawilżającego kosmetyku o lekkiej formule. Dzięki temu zaczerwienienie skóry zniknie szybciej.