Dlaczego warto robić peeling twarzy? Rodzaje, stosowanie i działanie złuszczających kosmetyków

Cześć!

Wągry, sebum, przebarwienia, zmarszczki i inne niedoskonałości. Wszystkie możesz usunąć złuszczającym kosmetykiem. Sprawdź, dlaczego peeling jest ważny, a także jakie rodzaje tych produktów wybrać, w jaki sposób je stosować i jakie jest ich działanie.

Czy wiesz, co to jest peeling?

Słowo peeling ma dwa znaczenia. Oznacza zabieg złuszczania skóry i grupę kosmetyków, których używa się do tego zabiegu. Zawierają zazwyczaj ścierne drobinki i odżywcze substancje. Są też i takie peelingi, które mają gładką formułę, a działają poprzez osłabienie wiązań międzykomórkowych. Dlaczego warto robić peeling? Bo dzięki niemu usuwa się martwy naskórek, cera jest gładsza, szybciej się regeneruje, nadmiar sebum i zanieczyszczenia są usuwane, a składniki odżywcze kosmetyków szybciej wchłaniają się w skórę.

Peelingi gruboziarniste

Mocno złuszczają naskórek dzięki zawartości gruboziarnistych cząsteczek. Mogą to być zmielone pestki lub łupiny orzechów, sól, cukier, kawa, pumeks lub piasek wulkaniczny. Tego typu produkty stosuje się na wilgotną skórę, żeby zapewnić im poślizg i zapobiec podrażnieniom. Peelingi gruboziarniste idealnie nadają się do wygładzania skóry na piętach, kolanach i łokciach. Używaj ich raz lub dwa razy w tygodniu. Pamiętaj, że po zastosowaniu takiego produktu w skórę trzeba wmasować nawilżający i odżywczy balsam. Jeżeli masz cerę tłustą, to możesz użyć peelingu gruboziarnistego. Duże ścierne cząstki nie podrażnią jej, lecz o wiele lepiej wypielęgnują.

Peelingi drobnoziarniste

W peelingach drobnoziarnistych nie stosuje się ściernych cząsteczek, które wymieniłam wcześniej. Produkty tego typu mają postać żelu lub pasty i zawierają dużo nawilżających i regenerujących składników. Peelingów drobnoziarnistych nie stosuj wtedy, gdy masz trądzik lub uszkodzenia naskórka.

Peelingi enzymatyczne

Mają postać kremu, maseczki lub pasty. Aplikuje się je na oczyszczoną i wilgotną skórę. Kosmetyki tego typu zawierają złuszczające substancje, które rozpuszczają martwy naskórek bez konieczności ścierania i masażu. Peelingi takie zawierają roślinne enzymy pozyskiwane z owoców. Skóra dzięki nim jest wygładzona, czysta i odżywiona.

A jaki jest wasz sposób na czystą cerę, dziewczyny?