Maseczki do twarzy i wszystko, co chciałabyś o nich wiedzieć

Cześć dziewczyny!

Maski to mój nieodłączny element pielęgnacji skóry. Stosuję je zarówno na twarz i ciało, jaki i na włosy. Jakich masek używam i jak je aplikuję? Dowiesz się z mojego postu. Wszystkie zainteresowane zapraszam do czytania.

Właściwie po co te maseczki?

Maski zawsze stosuje się jako ostatni etap pielęgnacji skóry i włosów. Aby uzyskać dobre efekty należy używać ich dwa razy w tygodniu. Dlaczego to takie ważne? Podobno częste nakładanie maski matującej może prowadzić do wysuszenia cery tłustej, a stosowanie maseczki nawilżającej wzmaga łojotok. Działanie tych kosmetyków uzależnione jest od tego, co zawierają. Mamy zatem produkty ujędrniające, łagodzące, oczyszczające i odżywcze. Można aplikować je na twarz, dekolt, brzuch i uda.

Jak prawidłowo stosować maseczki?

Najlepszą porą na zastosowanie maseczki jest późne popołudnie lub wieczór. Zanim jej użyjesz, bardzo ważne jest, żeby dokładnie oczyścić twarz i zrobić peeling. W ten sposób pory otworzą się, a składnikom zawartym w masce będzie łatwiej przeniknąć do głębszych warstw skóry. Pamiętajcie, że tych kosmetyków nie wolno nakładać bezpośrednio na skórę pod oczami i wokół ust. Co jeszcze powinnyście wiedzieć… Maski pozostawia się na twarzy na taki czas, jaki podany jest na opakowaniu, następnie zmywa się lub pozostawia do wchłonięcia się.

Czy maseczki są dla każdego?

Jasne, że tak! Masek mogą używać zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Polecane są każdemu, i to niezależnie od rodzaju skóry. Wystarczy dopasować je do potrzeb cery i wybrać odpowiednią dla formułę. Obecnie na rynku kosmetycznym jest mnóstwo masek, które zawierają wiele drogocennych składników. Na pewno znajdziecie coś dla siebie.

Używasz maseczek? Uważaj!

Jeżeli nie będziecie stosowały się do instrukcji umieszczonych na opakowaniach maseczek, wasza skóra może różnie zareagować. Podrażnienia, stany zapalne, przesuszenie to tylko niektóre z objawów, które mogą pojawić się po niewłaściwym zastosowaniu maseczki.