Moje 4 skuteczne sposoby na wzmocnienie włosów 

Hej Kochane Włosomaniaczki!

Dzisiaj przychodzę do Was z niezwykle pomocnym tematem. Uważam, że sekretem pięknych włosów są pasma wzmocnione od cebulek, aż po końcówki. Dzięki temu wpisowi Wasze włosy wreszcie przestaną być słabe, cienkie i łamliwe. Oto moje 4 sposoby na wzmocnienie włosów. Wszystkie są niezwykle skuteczne i łatwe, a 3 z nich są całkowicie domowe. Zapraszam!

1. Peeling to podstawa

Z peelingów do twarzy korzystamy bardzo często. Peeling do ciała również nie jest nam obcy. Jednak peeling skóry głowy to wciąż rzadkość! Na długość włosów często stosujemy różne maski i odżywki, natomiast często zaniedbujemy skalp głowy. Peeling nie tylko dokładnie oczyszcza skórę, ale także ją nawilża i pobudza do wzrostu cebulki włosowe. Peeling skóry głowy raz w tygodniu to gwarancja wzmocnienia skóry głowy, a co za tym idzie – włosów! Peeling możecie wykonać samodzielnie – po prostu dodajcie do szamponu łyżeczkę fusów z kawy. Oczywiście możecie też kupić gotowy produkt. Ja wolę peeling robić sama, ale wybór należy do Was, najważniejsze, żebyście robiły to regularnie.

2. Ochrona na 100%

W tym punkcie zawiera się tak naprawdę kilka rzeczy. Zapewniajmy swoim włosom maksimum ochrony: przeciw wysokiej temperaturze, rozdwajaniu i mechanicznym uszkodzeniom. Ja przede wszystkim:

  • związuję włosów gumką ze 100% jedwabiu, dzięki czemu cebulki włosów nie są obciążone
  • śpię w związanych włosach, najczęściej jest to luźny warkocz
  • suszę włosy jedynie chłodnym nawiewem
  • po umyciu włosów zawsze zabezpieczam końcówki serum silikonowym

3. W zdrowym ciele…zdrowe włosy 

Dieta ma ogromny wpływ na wygląd i kondycję włosów. Dlatego powinnyśmy jak najrzadziej sięgać po fast foody i słodycze (od tego drugiej ciężej mi się odzwyczaić). Oprócz tego warto zaopatrzyć się w suplementy. Ja każdego dnia sięgam po: biotynę i cynk. Oprócz tego raz dziennie piję skrzyp polny. Uważam, że dieta i suplementy to obowiązkowy punkt dbania o włosy. Dzięki temu będą lśniące, wzmocnione i grube. Dodam, że suplementy wzmocnią nie tylko włosy, ale także paznokcie.

4. Regularne podcinanie

Pewnie nie ucieszy Was ten punkt, ale podstawa mocnych i pięknych włosów jest ich podcinanie. Niestety osłabione końcówki z czasem osłabiają włosy na całej długości. Prawda jest taka, że nawet najlepsza maska nie scali złamanego lub rozdwojonego już włosa. Dlatego tak ważne jest regularne podcinanie. To nie musi być 5 cm co 3 miesiące. Ja podcinam zaledwie 1, maksymalnie 2  centymetry co 4 miesiące i cieszę się pięknymi włosami aż po same końcówki. Dzięki podcinaniu struktura włosów jest wzmocniona.

Jak widzicie te sposoby są naprawdę szybkie i proste. Są to przede wszystkim dobre nawyki i zaledwie kilka dodatkowych rzeczy. Dzięki takiej kombinacji włosy są wzmocnione, piękne i przede wszystkim zdrowe!

A jakie Wy macie sposoby na wzmocnienie włosów?