Moje 5 minut dla młodszej i piękniejszej twarzy. Poranny masaż i odżywcze kosmetyki

Siema!

Co zrobić, żeby ładnie wyglądać? Wystarczy, że każdego ranka poświęcisz cerze około 5 minut na masaż i pielęgnację. Sprawdźcie, jakich metod używam, jak ćwiczę mięśnie twarzy i jakie produkty stosuję. Zapraszam do lektury.

Po pierwsze, masaż twarzy

Najlepsze jest to, że skórę twarzy można masować siedząc w łóżku pod ciepłą kołderką. Dobrze wyćwiczone mięśnie twarzy będą napięte przez bardzo długi czas, a co za tym idzie buzia stanie się gładka i młoda. Niestety masaż nie pomoże nam na zmarszczki mimiczne. Przyda się jednak w walce z podwójnym podbródkiem, pomarszczoną szyją i obwisłymi policzkami. Jak ćwiczyć mięśnie twarzy? Każdego ranka napinaj mięśnie żuchwy, wysuwając ją do przodu i chowając.

Po drugie, masaż mięśni oczu

Taki masaż pomaga usprawnić krążenie krwi w komórkach skóry zlokalizowanych wokół aparatu wzroku. Dzięki temu zmarszczki wygładzają się, skóra jest bardziej napięta, powieki nie opadają, a oczy wydają się większe i ładniejsze. Co za tym idzie, łatwiej jest pomalować się. Jak zrobić masaż mięśni oczu? Spójrz do góry, a palcami wskazującym i środkowym podnieś powiekę dolną. Jeśli poczułaś lekkie drżenie i napięcie mięśni, to ćwiczenie jest wykonane poprawnie. Potem rozluźnij mięśnie, otwierając i zamykając oczy.

Po trzecie, oczyszczanie cery

Zanim nałożysz kosmetyki pielęgnacyjne lub kolorowe, upewnij się, czy skóra twarzy jest dokładnie oczyszczona. Jeśli nie, umyj buzię delikatnym preparatem i przetrzyj tonikiem. W ten sposób usuniesz brud, sebum i zaskórniki. Pamiętaj, żeby kosmetyki myjące dobrać do rodzaju skóry. Bardzo ważne jest nawilżanie cery – jej lipidowa otoczka ochronna nie może zostać uszkodzona. Z drugiej strony, usuwając nadmiar sebum, uważaj, żeby nie wysuszyć cery.

Po czwarte, odżywcze serum

Serum to genialny kosmetyk dogłębnie odżywiający i regenerujący cerę. Zawiera wiele składników pochodzenia naturalnego, których dawka jest o wiele większa niż w zwyczajnych drogeryjnych produktach. Serum możesz używać i rano, i wieczorem. Pamiętaj, żeby wcześniej dokładnie oczyścić cerę. Bardzo dobre efekty zapewniają sera na bazie olejków kosmetycznych.

Po piąte, nawilżanie skóry

To bardzo ważny etap porannej i wieczornej pielęgnacji. Regularne nawilżanie zapobiega przedwczesnemu starzeniu się, powstawaniu przebarwień i wiotczeniu skóry. Nawilżający produkt dobierz do rodzaju cery; używaj go regularnie i według zaleceń opisanych na ulotce. Niektóre kosmetyki nawilżające świetnie sprawdzą się jako baza pod makijaż, inne zawierają filtry przeciwsłoneczne, a jeszcze inne łagodzą podrażnienia.