Oczyść swój nos z zaskórników. DIY: plastry na wągry

Już dziś świeża porcja porad dotyczących pielęgnacji skóry. Łapcie!

Odwieczna walka z zaskórnikami potrafi wyprowadzić z równowagi niejedną kobietę. Czarne, szpecące twarz kropki, które rozmieszczają się zazwyczaj na nosie, są bardzo trudne do usunięcia. Nierówna walka trwa, dlatego każda broń się przyda.

Przychodzę z odsieczą. Zainspirowana setkami porad z internetu postanowiłam testować je wszystkie do momentu, w którym nie dojdę wreszcie do najlepszego rozwiązania. Okazuje się, że najskuteczniejsza metoda to ta najmniej wymyślna. Im mniej udziwniamy i bardziej stawiamy na ogólnodostępne składniki, tym lepsze efekty uzyskujemy. Taka jest prawda, dlatego sugeruję odstawienie wszystkich gotowych kosmetyków z powrotem na półkę. Drogeryjne plastry na wągry nie są tak skuteczne, jak te przygotowane samodzielnie. Zapraszam na artykuł o tym, jak pozbyć się zaskórników domowym sposobem bez większego problemu.

DOMOWE PLASTRY OCZYSZCZAJĄCE NA NOS

Czego potrzebujesz?

  • białko z jednego jajka kurzego,
  • chusteczka higieniczna,
  • małe naczynko do rozrobienia jajka.

Jak wykonać plastry na wągry?

W sieci znalazłam dwie różne metody robienia plasterków na zaskórniki domowym sposobem. Odróżniają się od siebie tym, w jaki sposób na nos nakładana jest chusteczka. Obie są tak samo skuteczne, dlatego opiszę je poniżej, żeby dać wybór.

Zanim zaczniesz naklejać plasterki na nos musisz przygotować jajko. Białko z jednego żółtka ubij na piankę, ale nie sztywną. Musi być nadal wodniste i rozbite na tyle, żeby można było maczać w nim chusteczki i smarować nim nos.

  1. Pierwsza metoda polega na wycięciu z jednej warstwy chusteczki higienicznej plasterka odpowiadającej wielkością naszemu zgrabnemu noskowi. Może to być po prostu prostokątny pasek, a możemy pobawić się w bardziej misterne wycinanie odpowiedniego kształtu. Przygotowany plasterek moczymy w białku i nakładamy na nos. Na niego możemy nałożyć jeszcze jeden lub drugi taki sam fragment chusteczki, aby w trakcie zdejmowania było łatwiej.
  2. Drugi sposób jest nieco bardziej żmudny, ale też dzięki temu bardziej precyzyjny. Tym razem chusteczkę rwiemy na drobne kawałeczki, które nie muszą mieć regularnych kształtów. Najwygodniejsza wielkość to mniej więcej cm kw. Białko tym razem nanosimy bezpośrednio na nos, a następnie przyklejamy do niego kilka warstw chusteczki, każdą z nich przedzielając białkiem.

Co potem? Odczekujemy do momentu wyschnięcia białka i powoli odrywamy plasterek z nosa zaczynając od któregoś brzegu. Wraz z domowym plastrem na wągry powinny wyjść wszystkie niechciane zaskórniki, a przynajmniej większość z nich.

Moja rada: zaskórniki będą łatwiejsze do usunięcia, jeśli przed zastosowaniem plastrów zrobimy sobie parówkę na twarz, umyjemy twarz ciepłą wodą lub cały zabieg wykonamy świeżo po prysznicu. Wówczas pory otworzą się i wągry będą bardziej odsłonięte.