Masaż limfatyczny twarzy. Jak wygląda i jakie są efekty?

Hej dziewczyny!

Od czasu do czasu zmagam się co rano z obrzękiem pod oczami. Wiele z Was pewnie to zna. Domowe sposoby nie zawsze okazują się tak skuteczne, jakbym sobie tego życzyła. Szukając innych metod na pozbycie się worków pod oczami, trafiłam na informacje o masażu limfatycznym. I natychmiast musiałam ten zabieg sprawdzić na sobie! 🙂

Drenaż limfatyczny

Jest to specjalny masaż, którego celem jest pobudzenie układu limfatycznego. Polega na głaskaniu, lekkim pocieraniu i delikatnym ugniataniu skóry w kierunki węzłów chłonnych, zgodnie z przepływem limfy. Dzięki drenażowi zgromadzony płyn zostaję rozbity i w ten sposób obrzęk znika. Prawidłowe krążenie limfy i płynów tkankowych powoduje, że komórki szybciej oczyszczają się z toksyn. Poza tym transport substancji odżywczych w tkankach przebiega sprawniej. Stosuje się go zarówno w medycynie, jak i w kosmetyce.

Jak przebiega masaż limfatyczny twarzy?

Drenaż wykonuje się powolnymi ruchami, w jednostajnym tempie. Obejmują one określone linie na twarzy, dlatego taki masaż może wykonywać osoba, która ma dużą znajomość układu limfatycznego. Drenaż przygotowuje skórę do innych zabiegów, np. do mezoterapii.

Jest to chyba najprzyjemniejszy masaż, jaki kiedykolwiek miałam!:) Zaczął się od głaskania i lekkiego uciskania okolic mostka i powoli przechodził ku szyi, a potem twarzy. I to była najmilsza część. Nic nie relaksuje jak delikatny dotyk 🙂 Masaż trwał 30 minut, choć dla mnie mógłby się nie kończyć 🙂 Zaraz po masażu kosmetyczka wykonała peeling.

Efekty masażu limfatycznego twarzy

Drenaż poprawia elastyczność skóry i regeneruje ją. Działa oczyszczająco na skórę, ponieważ wspomaga usuwanie toksyn z tkanek.

Pierwsze co zauważyłam po zabiegu, to że skóra nabrała ładnego kolorytu i wyglądała na zrelaksowaną. Worki pod oczami prawie zniknęły. Przede wszystkim sam masaż był niezwykle uspokajający, a ja wyszłam z gabinetu odprężona i w cudownym nastroju.

Efekty, naturalnie, najbardziej widoczne są po serii, dlatego zamierzam powtarzać ten zabieg 🙂

Macie jakieś doświadczenia z drenażem limfatycznym? Podzielcie się opiniami w komentarzach. 🙂